• Wpisów: 37
  • Średnio co: 11 dni
  • Ostatni wpis: 210 dni temu, 13:50
  • Licznik odwiedzin: 2 902 / 452 dni
 
rebeliaevi
 
Może zacznijmy od początku..13 celów czarownicy po raz pierwszy ukazało się w książce pt. "Wicca for the Solitary Practitioner", którą napisał słynny czarownik Scott Cunningham. Jest to dla niektórych tekst bardzo niezrozumiały, zamieszczony w trzynastu punktach. Dziś postaram się przybliżyć Wam kilka z nich.

1. "Znaj siebie"
Niewątpliwie cel bardzo trudny do osiągnięcia. Niektórym osobom nie udaje się dokonać tego przez całe życie. Co to właściwie znaczy "znaj siebie"? Poznaj swoje pragnienia, zainteresuj się sobą, zajrzyj w głąb siebie, poznaj swoje  wnętrze..poznaj siebie takiego, jakiego nie zna nikt..nawet Ty sam.

2. "Znaj swoje Rzemiosło"
W tym punkcie chodzi bezsprzecznie o Wicca i samo czarostwo, ponieważ ono jest rzemiosłem każdej czarownicy. Magia i czarostwo to temat rzeka i podobnie jak w punkcie 1 ciężkio jest poznać wszystkie praktyki magiczne w jednym życiu. Jedno jest pewne, aby poznać swoje rzemiosło, trzeba najpierw zacząć poznawać siebie, gdyż będąc w kompletnej rozsypce emocjonalnej można magią narobić więcej szkód niż pożytku. Oczywistą rzeczą jest fakt, że aby praktyki magiczne trzeba w nie mocno wierzyć, żeby mocno w nie wierzyć trzeba wierzyć w siebie, żeby wierzyć w siebie trzeba najpierw być "okej" ze samym sobą, żeby być "okej" ze samym sobą trzeba poznać choć w części siebie i starać się poznawać swoją osobę dalej.

3. "Ucz się"
"Wiem, że nic nie wiem". Gdy ktoś pyta mnie o ten punkt, zawsze cytuję te słynne słowa Sokratesa. Osobiście ja interpretuję je w taki sposób, że nawet jeżeli coś wiem na dany temat, to zawsze mogę wiedzieć więcej. Nawet gdy wydaje mi się, że mam bardzo dużą wiedzą w jakiejś dziedzinie, to i tak zawsze znajdzie się coś, czego i tak nie wiem. Czarostwo to temat rzeka. Uważam, że nie ma takiej osoby na świecie, która byłaby w stanie przyswoić i opanować całą magiczną wiedzę jaka istnieje w ciągu jednego życia. Także ten punkt odnosi się do konieczności edukowania się przez całe życie. Samo słowo "wiedźma" (inaczej "wiedma", bądź "widna" ) oznacza osobę, która posiada wiedzę, która wie. Dlatego poszerzajmy swoją wiedzę i bądźmy "tymi, którzy wiedzą". :)

Nie możesz dodać komentarza.